Móde a špeciálne výrobe šperkov a módnych doplnkov sa venujeme už niekoľko rokov. Našimi rukami prešli desiatky rôznych materiálov. Vždy sme prihliadali najmä na ich kvalitu. Aby boli nielen pekné, ale aj trvácne. Aby sa z nich naše klientky mohli tešiť a používať ich roky.

Miška vyrába náhrdelník z upcyklovaných komponentov.

Pri výrobe našich šperkov používame prevažne prírodné materiály, kamene, perly, drevo….Kovové komponenty si nechávame vyrábať z vysoko kvalitnej nehrdzavejúcej ocele, vďaka čomu je zabezpečená dlhá životnosť jednotlivých šperkov.

Okolo nás je množstvo inšpirácií a kto tvorí vie, že túžba zhmotniť naše predstavy do šperku, oblečenia, obrazu je veľmi silná. Uvedomujeme si však aj negatívnu stránku tejto veci. Keby sme sa snažili zhmotniť každú jednu našu predstavu, museli by sme nakupovať a dávať vyrábať stále nové komponenty, ktoré by boli vhodné na ten ktorý konkrétny produkt. S tým sú spojené nielen náklady na výrobu a prepravu, ale v neposlednom rade to má dopad na uhlíkovú stopu a množstvo s tým spojeného prípadného odpadu.

Za obdobie, počas ktorého budujeme značku sme toho vymysleli a vyrobili veľa. Niektoré modely sú už „okukané“. Nie pre našich klientov. Ale pre nás. A tak sme sa rozhodli postaviť sa pred väčšiu výzvu. Upcyklovanie. To je cesta, ktorou sme sa začali uberať a chceme v nej pokračovať. Baví nás to. Baví nás vymýšľať nové veci, ale rovnako tak nás baví vdychovať „život“ a dávať novú tvár tým starým.

Dnes sa snažíme nájsť využitie pre každý jeden komponent, pre každý kameň, perlu, ktorá sa v našom malom ateliéri nachádza. Zo starých náhrdelníkov vymýšľame nové. Skôr než dáme vyrábať nové komponenty, presvedčíme sa, či u nás nenájdeme niečo, čo by našlo svoje ďalšie využite.

Veríme, že Vám naše šperky robia rovnakú radosť ako nám :-)!

Hello world.

This is a sample box, with some sample content in it.