Náhrdelník New York

Perla je pre nás synonymom ženskosti a teda sú pre nás must have každej šperkovnice. A nie milé dámy, perly nenosíme len na výnimočné príležitosti. Nedávame si ich len ako súčasť outfitov do divadla, alebo raz za 10 rokov na oslavu jubilea…Perlové šperky sú vhodné na denné nosenie. Ich nosením spravíte službu nielen sebe, ale aj perlám samotným, keďže na to, aby boli stále krásne a lesklé potrebujú hydratáciu a tú im zabezpečíte vďaka kontaktu s pokožkou.

Aby boli perlové šperky Monde d´Alexandra cenovo dostupné, používame kultivované riečne perly. Ich kvalita je rovnaká ako v prípade prírodných perál. Jediný rozdiel je ten, že v prípade kultivovaných perál sa do perlorodky ( lastúry) vloží teleso, ktoré následne perlorodka začne ako obranný mechanizmus obaľovať perleťou. V prípade prírodných perál sa toto cudzie teleso – kúsok perlete, zrnko piesku a iné časti dostanú do lastúry samé a nastáva ten istý proces.

Každá perla, ktorá takto vznikne má iný tvar, inú veľkosť a od toho sa odvíja aj jej cena. Tie amorfných tvarov majú nižšiu cenu ako tie pravidelné, guľaté…Tu sa už začína rozlišovať kvalita perál. Kvalita perál záleží od ich veľkosti, pravidelného tvaru, lesku, farby. Tie najkvalitnejšie perly vo Vás mnohokrát môžu vzbudiť pocit, že sú umelé. S týmto sa stretávame veľmi často aj pri našich šperkoch. Tie najkvalitnejšie perly, ktoré máme v niektorých sadách ako napríklad náhrdelník, alebo náramok New York z našej najpredávanejšej kolekcie City Women sú tak dokonalé, až je pre Vás veľakrát ťažké uveriť, že ide o „dielo prírody“. Vďaka našim dlhoročným kontaktom vieme tieto vysoko kvalitné perly (a v našom prípade aj iné kamene a materiály) nakúpiť od predajcov „z prvej ruky“ a tým sa vyhneme množstvu medzičlánkov, vďaka ktorým sa cena jednotlivých materiálov predražuje. Preto Vám vieme ponúknuť cenovo dostupné šperky vysokej kvality.

V našich dizajnoch nájdete perly všetkých tvarov a veľkostí. Máme rady perly pravidelné, ktoré sú súčasťou už spomínaných drahších kolekcií, prípadne z nich vyrábame solitéry.
Zároveň u nás nájdete aj cenovo dostupnejšie perly, ktoré sa snažíme zakomponovať do šperkov, ktoré sú vhodné na bežné denné nosenie. Vďaka použitým materiálom sú hodnotné, ale zároveň chic.

Hovorí sa, že perly by si mal kupovať každý sám. Ak sa však niekto rozhodne darovať Vám ich, určite to neodmietnite… stačí, ak za ne zaplatíte symbolickou čiastkou a všetko je v najlepšom poriadku :-).

A na záver Vám dáme ešte malý typ, ako rozoznať pravú perlu od tej umelej. Keď po povrchu perly poškrabete nožíkom, zostane Vám na čepeli prášok – perleť, ale perla zostane nepoškodená…bez škrabancov. Keby ste toto isté spravili s umelou perlou, tak ju znehodnotíte.

Tak dámy, už ste si vybrali svoj perlový kúsok?

Hello world.

This is a sample box, with some sample content in it.